Google Ads

Google Adwords Reklam İncelikleri

Hepimizin malumu olduğu üzere ellerimizde birer cep telefonu veya tablet cihazlarla deyim yerindeyse dünyayı avucumuzun içerisinde tutuyoruz. Elbette bu durum Google Adwords gibi reklam stratejilerini ticari hedeflemeleri olanların gündemine taşıyor. Özellikle web sayfasından ticari anlamda beklentisi olanlar için büyük fırsatlar sunan Google Adwords inceliklerinin neler olduğuna? Dilerseniz hep birlikte bir göz gezdirelim. Öncelikle bu yöntemi ilk kez uygulamak isteyenlerin kampanyadan beklentilerini iyi bilmesi çalışmanın başarısı açısından olmazsa olmazların başında geliyor diyebiliriz. Çünkü bu tarz projelerin tümünde olduğu gibi Google Adwords reklamlarında da başarının sırrı detaylarda saklıdır.

AdWords Reklam Çalışması İçin Doğru Yerdesiniz

Özellikle küçük ve orta boy işletmelerin müthiş bir reklam kampanyası yürütebilmesine olanak sağlayan AdWords reklam kampanyaları, işletmenin hayalini bile kuramayacağı kitlelere erişimin anahtarını elinde bulundurur. Dolayısıyla beklentinizi karşılayacak özel kelimelerin ve her harfin doğru şekilde sıralandığı bir anahtar kelime çalışmasına ihtiyaç olacağı kesindir. Tabi, eğer maliyet bakımından en verimli şekilde bir kampanya yürütmek istiyorsanız bu sihirli kelimeleri bilmek durumundasınız. Takdir edersiniz ki fizibilite çalışması yapabilmemiz için sektörünüz ile ilgili bilgileri sizlerin aktarması gerekecektir.

Google Adwords Yönetimi Sırasında Harf Hatası Yapma Şansınız Yok

Bu noktada hemen çok kısa bir örnekle kelime tercihi hakkında sizlerle birkaç hayati bilgiyi paylaşalım. Tek bir harfin bile çok şeyler değiştirdiği Google Adwords yönetimi uzmanlık gerektiriyor ve yanlışlığı asla affetmiyor. Çünkü sadece yanlış kullanacağınız bir kelime değil aynı zamanda yanlış bir harfin bile sayfanızı on binlerce ziyaretçiden edebileceğini her zaman aklınızda tutmalısınız. Tabi bazı istisnai durumlar da söz konusu olabilmektedir.  Elbette bu istisnai durumları ayrı tutuyoruz. Bunun nedeni özellikle yabancı terimlerde doğru harften daha çok yanlış harf kullanan ziyaretçilerdir. Bu ayırımı ve değerlendirmeyi lütfen bizlere bırakınız.

Firmamız Profesyonel Reklam Yönetimi Çalışmaları Yapmaktadır

Karmaşık ve yoğun bir tanıtım kampanyası öncesi sizlere profesyonel reklam yönetimi uygulamaları ile hizmetler geliştiren firmamızdan danışmanlık hizmetleri alabileceğinizi bu noktada ifade etmek istiyoruz. Uzman kadrosu ve makul fiyatları ile başarı garantili bu çalışmalarımızdan sizlerde gayet büyük memnuniyet duyacaksınız. Şimdi dilerseniz bu kez kelime seçimi noktasında bir örnekle durumu izah edelim. Sözgelimi; “İstanbul ayakkabı üreticisi” kelimesi ile “İstanbul ayakkabı imalatı” kelimeleri sizlere “üç aşağı beş yukarı” aynı anlamı ifade ediyor gibi gelebilir. Anlam bakımından her iki kelimede tabi ki aynı vurguyu yapıyorlar. Ancak gelin görün ki, söz konusu Google Adwords çalışmaları olduğunda maalesef işin rengi bir anda değişiyor ve katı kuralları ile arama motoru algoritmaları devreye giriyor.

Analiz ve Sektörel Raporlama Çalışmalarımızı Sizlerde Seveceksiniz

Eğer yanlış bir tercih listesi oluşturarak düşük ziyaretçisi olan kelimeleri tercih ederseniz kampanyanızın başarısız olmasının yanı sıra harcadığınız maliyet ve ayırdığınız enerjinin de boşa harcanması söz konusudur. Lütfen içerisinde analiz ve sektörel raporlama çalışmalarının da bulunduğu böylesine kapsamlı ve uzmanlık gerektiren bir konuda karar vermeden önce kuruluşumuzdan bilgi talep etmekten çekinmeyiniz. Ayrıca, optimum çözümlerin sunulduğu kurumsal hizmetler üreten firmamızdan, Google Adwords profesyonel reklam yönetimi dışında; Web tasarım, Yazılım geliştirme ve güncelleme, E-Ticaret ve SEO optimizasyonu gibi hizmetleri, çeşitli ödeme kolaylıkları ile birlikte alabileceğinizi lütfen unutmayınız.  Esen kalınız.